MENGENALI SMKBR

SMK BUKIT RANGIN
25150 KUANTAN
Tel : 09-536 6235
Faks : 09-536 1457
Emel : cea4081.smkbr@gmail.com

Lokasi : Perumahan Bukit Rangin
Visi : SMK Bukit Rangin Sekolah Kluster Kecemerlangan Tahun 2016
Misi : Melestarikan Sistem Pendidikan Yang Berkualiti Untuk Membangunkan Potensi Individu Bagi Memenuhi Aspirasi Negara

Saturday, 27 September 2014

Majlis Anugerah Kokurikulum 1

Hari Anugerah  Kokurikulum yang julung kali diadakan dan akan dikekalkan sebagai salah satu acara tahunan yang bertujuan memberi penghargaan kepada murid-murid yang aktif dalam bidang kokurikulum.
Program ini diharap akan membantu memberi pendedahan kepada murid-murid dalam untuk merancang pembabitan aktiviti kokurikulum murid di peringkat sekolah dan daerah seterusnya ke peringkat yang lebih tinggi. Program ini juga mendokong ke arah pencapaian kecemerlangan sahsiah.

MATLAMAT

· Pemberian anugerah ko-kurikulm akan memberi dorongan kepada murid bergiat aktif dalam aktiviti kokurikulum.
· Menanam sifat berkerjasama, bertolak ansur dan ikatan perpaduan dikalangan murid.
· Melahirkan bakal pemimpin pada masa depan di kalangan murid.

OBJEKTIF

· Memupuk semangat bersatu padu bekerja dalam satu kumpulan sama ada persatuan, kelab atau unit
     beruniform.
· Melahirkan pelajar yang berketrampilan dan dedikasi serta mampu menjadi pemimpin yang berkaliber.
· Menggalakkan pelajar berusaha dalam aspek kepimpinan serta dapat memupukkan sikap disiplin yang tinggi.
· Memberi peluang kepada ibubapa berbincang dengan pihak sekolah demi kebaikan anak mereka.

Ucapan alu-aluan oleh Tuan Pengetua

Ucapan perasmian oleh Tuan Hj Zaimi b Abu Bakar,
mantan Pengetua BRASS

Penyampaian hadiah oleh Naib Yang DiPertua PIBG

Penyampaian hadiah oleh Tuan Pengetua

Persembahan Puisi & Lagu 1

Pengacara Majlis, Cikgu Sapura dan Cikgu Siti Khadijah

Kru Siraya

Persembahan Puisi & Lagu 2


Deklamasi sajak Bahasa Inggeris "The Fighter's Line"




Persembahan Kombo Sekolah

Tokoh Pencapaian Kokurikulum Lelaki Terbaik,
Mohamad bin Alias, 5 Terampil

Tokoh Pencapaian Kokurikulum Wanita Terbaik,
Zai Nurizatie bt Afendi, 5 Etika


TERBAIK UNIT KOKURIKULUM

UNIT BERUNIFORM
  1. KADET REMAJA SEKOLAH - NOR ATIQAH NABILA BT MOHD SYUKRI (5 BESTARI)
  2. KADET POLIS - FARHANA NADHIRAH BT AHMAD NADZRI (5 BESTARI)
  3. KADET BOMBA - NUR HIDAYAH BT ZARAPI (4 ETIKA)
  4. PENGAKAP - NURFATHIHAH BT AMIR MOHAMAD (5 INOVATIF)
  5. PERSATUAN BULAN SABIT MERAH - MUHAMMAD ALIF ZIKRI B. MAT SABRI (5 INOVATIF)
  6. PUTERI ISLAM - NUR KHAIREEN ANIS BT. MOHD KHAIR (5 CENDEKIA)
  7. TAEKWONDO - AIDA NASUHA BT.  MOHD NOORDIN (5 INOVATIF)
  8. SILAT CEKAK TERLAK - ABDUL RAHIMI B ABDUL RAHMAN (4 DEDIKASI)

SUKAN & PERMAINAN
  1. BOLA SEPAK - AHMAD NASRULLAH B SHAMSUDIN (5 TERAMPIL)
  2. SEPAK TAKRAW - SHIKH AMIT FARHAN B. SHIKH MOHD ZADUR (5 ETIKA)
  3. BOLA JARING - AUNI HAIDAR BT. FAIZUN (5 TERAMPIL)
  4. OLAHRAGA - NUR AIN SYAFIQAH  NOR ZAKI (5 BESTARI) 
  5. BOLA BALING - MOHD HAFIZ MUAZZAM B. YUSRI (5ETIKA)
  6. BOLA KERANJANG - NURFATIN AISHAH BT MOHD RASHID
  7. BADMINTON - MUHAMMAD SHAH RIZAL B SHAADON (5DEDIKASI)
  8. SOFBOL - MUHAMMAD FAREEZ AIEDIL B. MOHD SABERI (5 CENDEKIA)
  9. CATUR - MEOR ADIB RUSYAIDI B. AYIB ROSDI (3 BESTARI)
  10. GOLF  - MUHAMMAD RUSYDUDDIN B. MOKHTAR (5 BESTARI)
  11. RAGBI - MUHAMMAD AMMAR HIDAYAT B ROSLI (2 CENDEKIA)

PERSATUAN & KELAB
  1. BAHASA MELAYU - SITI AISYAH BT JOHARI (5 BESTARI)
  2. BAHASA INGGERIS - NUR HASYA HAZIQAH BT. ZAINUDDIN (3 BESTARI)
  3. BAHASA ARAB - NOR SHAHIRA BT. RAMLI (5 BESTARI)
  4. SAINS & MATEMATIK - NURMAISARA BT ABDUL HALIM (4 CENDEKIA)
  5. SEJARAH - MAIZURA SHAFIKA BT. DZULKIFLI (5 ETIKA)
  6. GEOGRAFI - MUHAMMAD AZHAN FIKRY B MOHD TARMIZI (5 ETIKA)
  7. KEM. HIDUP - IMRAN IQBAL B ABDUL  LATIF (4CENDEKIA)
  8. PEN. ISLAM - ARIFAH ILYANA BT HASAN (4INOVATIF)
  9. ERT - NURUL AKMAL SHUHADA BT. MOHD AFANDI (5 CENDEKIA)
  10. SENI KREATIF - AMEER HAIDIR B. HASHIM (5 ARIF)
  11. KEWANGAN - NOOR SYAFIKA BT BAHARUN (5 CENDEKIA)
  12. KEBUDAYAAN - NORALIEZA BT ZAINUDDIN (5 DEDIKASI) 
  13. KERJAYA - KHAIRUL ANWAR B JASRI (4 TERAMPIL)
  14. FOTOGRAFI - HIDAYAT ASYRAF B KAMRAJAN (4 CENDEKIA)
  15. RUKUN NEGARA - FAZIRA MUSTIKA BT MD MUSTAFA (5 ETIKA)
  16. KOMPUTER - MOHAMAD SYUIB B. MOHD AZIZ (5 BESTARI)
  17. PENCEGAHAN JENAYAH - MUHAMAD FAISAL IZZUDIN B. SURIS (5 BESTARI)
  18. ALAM SEKITAR -  WAN MOHD FAZLI B WAN HAMIZUL (5 ETIKA)
  19. SPBT - NUR AIN AMANI BT M. ZAHARI (4 BESTARI)
ANUGERAH PENGLIBATAN KOKURIKULUM
PERINGKAT NEGERI

UNIT BERUNIFORM
  1. MUHAMMAD B AFFANDI (5 BESTARI)
  2. MUHAMMAD SAIFUL HAFIZI B HUSIN (5 BESTARI)
  3. MUHAMMAD MUZAMMIL B MOHD KHIR (5 BESTARI)
  4. noor syafika bt baharun (5 CENDEKIA)
  5. FATIMAH ALIA BT MOHD AFANDI (4 BESTARI)


SUKAN & PERMAINAN
  1. MEOR ADIB RUSYAIDI B AYIB ROSDI (3 TERAMPIL) CATUR
  2. NURIN SYAHIRAH BT MOHD NIZAM (3 INOVATIF) GOLF
  3. MUHAMMAD RUSYAIDI B MOHAMED RAIS (2 BESTARI) GOLF
  4. NUR ATIKAH MAISARAH BT ABD RAIS (1 TERAMPIL) GOLF
  5. NUR MUHAMMAD IMADNUDIN AFIQ B NOR AZHAR (4 BESTARI) 
  6. SH MOHD ASHRAF SH MOHD NADZMAN 
  7. SHAHIZZUL ISMAT B SHAHARNIZAM (4 BESTARI)
  8. HIDAYAT ASYRAF B KAMRAJAN 
  9. MUHAMMAD ZULFIQAR ZAHIR B MOHD ZAHIR
  10. MOHD HAFIQ B MOHD ZMUHAMMAD DANIAL B JAMALUDDIN


PERSATUAN & KELAB

  1. NOR AZRIN NAJWA BT ROSLY - B. ARAB
  2. NUR MUHAMMAD IMADNUDIN AFIQ B NOR AZHAR - SEJARAH
  3. SHAHIZZUL ISMAT B SHAHARNIZAM - SEJARAH
  4. MUHAMMAD HAZWAN B MAT RAWI - SEJARAH
  5. SH MOHD ASYRAF B MOHD NADZMAN - SEJARAH
  6. MUHAMMAD ZAKI B MOHD ABD RAHMAN - KERJAYA
  7. HARIS HILMAN B HASNIZAM - MINDS
  8. MUHAMMAD ARIF FAHMI  B AHMAD TARMIZI - MINDS
  9. MUHAMMAD AQIL AZHAD B BASRA - MINDS
  10. MUHAMMAD HAFIZUL ANIQ B KHAIRUL HAFIDZ - MINDS
  11. MUHAMMAD KHAIRUL IKHWAN B MOHAMED FAIZAL - MINDS
  12. MUHAMMAD FAHMIE IZUDDIN B SURIS - MINDS


KONTINJEN NASYID/PUISI DAN LAGU

  1. MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM
  2. SAIYED HAIDIR B SAIYED ISMAIL
  3. RAHMAT HIDAYAT B MOHD SHOLEH
  4. ILMAN HAFIZZUDDIN B RAFLEE
  5. MOHAMMAD EIZLAN B JUZILAN
  6. MUHAMMAD DANIAL B JAMALUDDIN
  7. MUHAMMAD PUTERA HAKIMI B MOHD GHAZALI
  8. ABDUL AZIM B ZAINAL ABIDIN
  9. MUHAMMAD MUHAIMIN B MAZELAN
  10. MOHD IRFAN B ISMAIL
  11. MUHAMMAD MUZAMMIL B MOHD KHIR


PERINGKAT KEBANGSAAN
            
UNIT BERUNIFORM
  1. NURZAHIRA NATASHA BT AB AZIZ—4I - KRS
  2. NUR KHAIREN AIDA BT MUHAMMAD KHAIR—2C - KRS
  3. ASYRAF HIBATULLAH B MOHD KHAZANI—1B - KRS

SUKAN & PERMAINAN
  1. MUHAMMAD ALIF SAFWAN B BAHARUDIN-5A 
  2. ALIF  IMRAN B IBRAHIM –3 ARIF

PERSATUAN & KELAB

KONTINJEN KOMBO KEBANGSAAN
  1. MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM– 5TERAMPIL 
  2. SAIYED HAIDIR B SAIYED ISMAIL– 5ETIKA 
  3. RAHMAT HIDAYAT B MOHD SHOLEH– 5CENDEKIA
  4. ILMAN HAFIZZUDDIN B RAFLEE– 5TERAMPIL
  5. MOHD IRFAN B ISMAIL—5TERAMPIL
  6. FATIHAH NURUL AFFIKAH BT NURUL AMRI—5TERAMPIL   

ANUGERAH PRESTASI CEMERLANG
      
- KOMBO KEBANGSAAN
1. MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM– 5TERAMPIL
2. SAIYED HAIDIR B SAIYED ISMAIL– 5ETIKA 
3. RAHMAT HIDAYAT B MOHD SHOLEH– 5CENDEKIA 
4. ILMAN HAFIZZUDDIN B RAFLEE– 5TERAMPIL 
5. MOHD IRFAN B ISMAIL—5TERAMPIL 
6. FATIHAH NURUL AFFIKAH BT NURUL AMRI—5TERAMPIL

- NASYID
1.  MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM
2.  SAIYED HAIDIR B SAIYED ISMAIL
3.  RAHMAT HIDAYAT B MOHD SHOLEH
4.  ILMAN HAFIZZUDDIN B RAFLEE
5.  MOHAMMAD EIZLAN B JUZILAN
6.  MUHAMMAD DANIAL B JAMALUDDIN
7. MUHAMMAD PUTERA HAKIMI B MOHD GHAZALI
8. ABDUL AZIM B ZAINAL ABIDIN
9. MUHAMMAD MUHAIMIN B MAZELAN

- PUISI & LAGU
1. MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM– 5TERAMPIL 
2. SAIYED HAIDIR B SAIYED ISMAIL– 5ETIKA 
3. RAHMAT HIDAYAT B MOHD SHOLEH– 5CENDEKIA
4. ILMAN HAFIZZUDDIN B RAFLEE– 5TERAMPIL
5. MUHAMMAD MUZAMMIL B MOHD KHIR—5 BESTARI
6. MOHD IRFAN B ISMAIL—5TERAMPIL 
7. NUR ADILA FITRIYANI BT NOR AZMAN—5 BESTARI 

- RAGBI
1. MUHAMMAD AMMAR HIDAYAT B ROSLI—2CENDEKIA 
2. HAZARUL ZAFIF B ZARFI—2INOVATIF 
3. PUTERA MUHAMMAD HAIKAL HAKIM B MUHAMMAD SAFIE—2CENDEKIA
4. AZMIL KHAIR B RUSLAN—2 CENDEKIA 
5. MUHAMMAD NAIM B KAMARUZAMAN—2TERAMPIL 
6. WAN AMMAR B WAN AHMAD SHAMSUDIN—2CENDEKIA 
7. MUHAMMAD NASARUDDIN B AHMAD MURAD—1INOVATIF 
8. ZUL ASYRAF B TALIB—3DEDIKASI 
9. MUHAMMAD SHAUQI B SAMSU TAJUDDIN—3ARIF 
10. ZAHIRUL HAQ B ZAWAWI –3ARIF
11. ASHRIQ B MOHAMMAD ASRI—2INOVATIF
12. AHMAD NURI B MOHD KHALILI—3BESTARI 

- SUKMA
1. ZAI NURIZATIE BT ZAMRI—5ETIKA 

- GAMELAN
1. NUR ALIA  BT AMRAN—4BESTARI
2. NUR MUHAMMAD IMADNUDIN AFIQ BIN NOR AZHAR— 4BESTARI 
3. MUHAMMAD NAQIB B ZULKIFLI—4CENDEKIA 
4. MUHAMMAD HAZWAN B MAT RAWI—4BESTARI 
5. MOHD AMIRUDDIN B SAMAT—4TERAMPIL 
6. SH MOHD ASHRAF SH MOHD NADZMAN—4BESTARI 

ANUGERAH PENCAPAIAN MURID TERBAIK
i) UNIT BERUNIFORM
    Lelaki            : MUHAMMAD B AFFANDI—5B - KP
    Perempuan :  NUR KHAIREN AIDA BT MUHAMMAD KHAIR—2C - KRS

ii) SUKAN & PERMAINAN
    Lelaki : M. ALIF SAFWAN B BAHARUDDIN—5 ARIF 
    Perempuan : ZAI NUREZATIE BT. ZAMRI—5 ETIKA

iii) PERSATUAN & KELAB
Lelaki : MUHAMMAD AMIEROEL AQEEM B MOHD LAZIM—5TERAMPIL
Perempuan : NUR ALIA  BT AMRAN—4BESTARI

 ANUGERAH  PASUKAN CEMERLANG
      i)    UNIT BERUNIFORM         : KADET REMAJA SEKOLAH
      ii)   SUKAN & PERMAINAN      : BOLA SEPAK
      iii)  PERSATUAN & KELAB      : FOTOGRAFI

GURU PEMBIMBING CEMERLANG
i) YM TG HISHAMMUDIN B TG MUHAMMAD -
ii) EN ABDUL MANAF B
iii) EN MOHD NAZIR B NOH

GURU PEMIMPIN CEMERLANG
i) UNIT BERUNIFORM : PN SUZANA BT AWANG
ii) SUKAN & PERMAINAN : EN MOHD HASNOR B NGAH@ ABDULLAH
iii) PERSATUAN & KELAB : PN ZAHARAH BT MAT AMIN

GURU PENYELARAS CEMERLANG
PN ASNOR SAMIZA BT MOHD SALLEH

No comments:

Post a Comment